Čeština English (UK)

autorka ~ vetešnice ~ půdoznalkyně

author ~ antiquary ~ attic epicure

bio

bio

Jsem rodilá (*29. července 1985) Moravačka (Mohelnice), která žije od roku 2007 v Praze. Narodila jsem se jako první ze tří potomků historika, grafika a publicisty Ctirada Štipla (1943 – 2016) a středoškolské učitelky Zuzany Štiplové. Po svých rodičích jsem zdědila hanácko-valašskou krev. V minulosti jsem si prošla mnoha pracemi a působišti, veřejně i neveřejně známými.

Můžete mě znát jako někdejší novinářku, televizní reportérku, pořadatelku specifických společenských setkání, autorku několika fotografických výstav nebo autobiografické knihy „Zmrzlina s příchutí záměru“ (dekadentní zápisky). Někdo mě rovněž mohl zaznamenat jako „uživatelku facebooku“ a nebo mě taky nemusíte znát vůbec, což je možná v tuto chvíli ta nejlepší varianta.

V posledních letech se věnuji hlavně činnosti vetešnické, bleším trhům, půdoznalectví (čili prolézání domovních půd a zachraňování letitých pokladů z nich – nemá nic společného s půdou jako s hlínou, i když občas na mě při mých výpravách nějaká ta organická látka ulpí), poznávání krás (nejen) české země, zvelebování okolního světa a pozvolné přípravě svých několika dalších realizací. Taky hodně a ráda vařím a ve volném čase se zabývám praktikováním aktivního surrealismu.